Bolha- és kullancsírtás

Bolha és kullancs elleni szerek kedvező áron!!!
A kullancs elleni szerek fontosságáról!
A Magyarországon élő kullancsok közül 6 faj veszélyezteti az embereket és az állatokat. A kullancs közvetítette fertőzések leggyakrabban szúrással (nyállal) történnek. A kullancs azonban más módon is fertőzhet. A kullancs székletében is lehetnek kórokozók. A széklet beszáradása után az felporzik, s így a közelben lévő ember vagy háziállat légúti fertőzést szenvedhet. A borsebbe került széklet is fertőzhet. Az elhalt kullancs testében élve maradnak a mikroorganizmusok, és a tetem porladása után is megvan a belégzéses fertőződés lehetősége. A széklet és a tetem porladás után az állattartó épületek és a ritkán használt hétvégi bungalók takarítása során fertőződhetünk. A természetben legelő birka, kecske, vagy tehén nyers tejének jóleső kortyolásakor is fertőződhet az óvatlan kiránduló a kullancs által a kérődzőkbe juttatott kórokozótól. A kullancsok terjesztette kórokozókkal fertőzött erdei állatok testváladékaikkal szennyezik a növényzetet és a természetes vizeket, ahol közvetett úton mi is fertőződhetünk. A fertőzött kullancs vagy ürüléke lenyelésével is bekövetkezhet a fertőződés, elsősorban kisgyermek és kutya esetében.
.

 

A két legfontosabb betegség, amit meg kell  említeni a babeziózis és a Lyme-borreliózis.

Babeziózis

A kutyákat megbetegítő Borellia canis egy egysejtű élősködő, amely a vörösvérsejteket roncsolja. A betegség első tünetei a magas láz (esetenként elmaradhat), bágyadtság, súlyos esetben a kutya lábra sem tud állni. A gazdiknak még a véres vizelet szokott feltűnni. A lappangási idő 1-2 nap.

Lyme kór

A Lyme-kórt a Borrelia burgdorferi nevű spirocheta (baktérium) különböző altípusai okozzák. A tünetek kevéssé kézzel foghatóak, mint a babeziózis esetében. Ennél a betegségnél a lappangási idő több hét. A tünetek: visszatérő magas láz, ízületi fájdalom, esetleg idegrendszeri tünetek. Gyanú esetén vérvizsgálattal lehet igazolni a betegséget. Fontos, hogy a Lyme-kórra mi is fogékonyak vagyunk! Soha ne a kezünkkel likvidáljuk a kullancsokat és alaposan mossunk kezet. Javasolt a kullancs-eltávolító kanalak használata így nem kell szabad kézzel hozzáérni a kullancsokhoz. (forrás www.kiltix.hu)

 

Szeretettel várunk minden állattartót
és kedvenceit rendelőnkben!

Dr. Kreisz Ágnes állatorvos
06-(30)-206-5050